Pogotowie - Centrum Kultury Niezależnej

"Pogotowie" Gramy Niezależnie, Biłgoraj ul. 3-go Maja 95


11-06-2015

Modelowo Rzeźbimy Biłgoraj

 Od 8 czerwca przed Biłgorajskim Centrum Kultury trwa plener rzeźbiarski „Modelowo Rzeźbimy Biłgoraj”, w którym biorą udział uczniowie Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu. Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie Noodles Stage, dzięki dofinansowaniu przez firmę MODEL OPAKOWANIA sp. z o.o.

  Uczniowie trzeciej klasy Liceum Plastycznego w Zamościu, specjalizacji snycerstwo, wykonują dwie rzeźby plenerowe: pegaz – symbol literatury i sztuki oraz ławę w kształcie szczura. – Rzeźba pegaza, czyli uskrzydlonego konia, będzie miała wysokość około 2,5 metra. Staramy się minimalnymi środkami nadać mu jak najwięcej ruchu. Chodzi nam o to, żeby była to kompozycja zwarta i dynamiczna. Druga rzeźba, użytkowa, to zwierzątko-ława. Będzie to szczurek o długości około 3 metrów. Zwarta forma, na grzbiecie zwierzątka będą uformowane siedziska – mówi opiekun grupy Zygmunt Jarmuł nauczyciel rzeźby i snycerstwa w Liceum Plastycznym w Zamościu. W plenerze uczestniczą nauczyciele zawodu: Marcin Ciecierski i Bogdan Naklicki. Uczniowie wykonujący rzeźby to: : Manuela Przytuła, Monika Szczerba, Paulina Sokołowska, Katarzyna Paszko, Patryk Flisak.

  Powstające w trakcie pleneru rzeźby zostaną w BCK. Jak podkreśla organizator przedsięwzięcia Andrzej Klucha ze stowarzyszenia Noodles Stage, plener „Modelowo Rzeźbimy Biłgoraj" może się odbyć dzięki wsparciu firmy MODEL OPAKOWANIA sp. z o. o. – Napisaliśmy wniosek i został on pozytywnie oceniony. Chcielibyśmy podziękować za pozytywna ocenę naszego pomysłu. Duże podziękowania należą się naszym Partnerom strategicznym – Biłgorajskiemu Centrum Kultury i Liceum Plastycznemu im. Bernarda Morando w Zamościu. Nieocenioną pomoc okazali nam Maria Góralska dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju i Tadeusz Skakuj właściciel firmy ATOS. Dzięki nim pozyskaliśmy drewno lipowe do wykonania rzeźb – mówi Andrzej Klucha prezes Noodles Stage. 

PROJEKT "MODELOWO RZEŹBIMY BIŁGORAJ" SPONSORUJE FIRMA MODEL OPAKOWANIA SP. Z O. O. UL. SZWAJCARSKA 1, 23-400 BILGORAJ


« powrót