Pogotowie - Centrum Kultury Niezależnej

"Pogotowie" Gramy Niezależnie, Biłgoraj ul. 3-go Maja 95


18-06-2021

Koncert z cyklu"W rytmie miasta" zagra: Zagi i Maks Łapiński

18.06.2021 godz. 20.00
Biłgoraj: Miasteczko na Szlaku Kultur Kresowych ul. Singera 9
Zagrają: Zagi, Maks Łapiński
Wstęp wolny
18 czerwca, godz. 20.00,

Każde miasto ma swój rytm - odkryj z nami ten, którym żyje Biłgoraj.

Chcemy zabrać Cię w podróż do miejsc, które warto zobaczyć na nowo: przy dźwiękach niebanalnych, kołyszących i takich,

które zapuszczają w nas korzenie na dłużej.

To nowa jakość spotkania i przestrzeni muzycznej.

To początek wspólnej wyprawy przy dźwiękach, które zabrzmią w różnych częściach miasta.To nowy cykl „W rytmie miasta”.

Chodź z nami! Sprawdź jak brzmi! Zaczynamy od Miasteczka na Szlaku Kultur Kresowych w akompaniamencie Zagi i Maksa Łapińskiego.

Zagi

To wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie cztery albumy. Jej piosenki opowiadają historie z życia artystki. Biorą w nich udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją.
Zagi jest laureatką znaczących nagród – I miejsce na Konkursie Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie, I miejsce w XXIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu, I miejsce w Konkursie Muzyki niePOPularnej - to tylko niektóre z wyróżnień. Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak: Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, Czech Ukulele Festiwal czy Emergenza.

Maks Łapiński

W wieku 9 lat napisał swoją pierwszą piosenkę i… tak już mu zostało do dzisiaj – pisze je regularnie. Autor tekstów, kompozytor, instrumentalista i wokalista. Miłośnik improwizacji muzycznej, dlatego też pierwszą rzeczą jaką sprawdza po przyjeździe do nowego miasta to kluby z jam session. Ma na swoim koncie sporo koncertów oraz festiwali muzycznych w Polsce i za granicą. W sierpniu 2020 roku jego twórczość została doceniona na międzynarodowym festiwalu Carpathia Festival, gdzie zdobył Grand Prix śpiewając swoją autorską piosenkę „Lew”. Maks aktualnie pracuje nad debiutanckim albumem. Każdą piosenkę na tej płycie pisał inspirując się swoimi przeżyciami. Możemy spodziewać się zatem bardzo osobistego, romantycznego i pozytywnego materiału. Na koncertach Maks gra na gitarze i pianinie.

No i śpiewa… i to jak śpiewa!

« powrót