Pogotowie - Centrum Kultury Niezależnej

"Pogotowie" Gramy Niezależnie, Biłgoraj ul. 3-go Maja 95


20-08-2012

Centrum Kultury Niezależnej POGOTOWIE przystąpiło do S.O.W.A

W poniedziałek 20 sierpnia przystąpiliśmy do projektu S.O.W.A. (S -Solidarni, O – Otwarci, W – Wolni, A – Aktywni), współfinansowanego ze środków programu Partnerstwa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program realizuje Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej z którą nasze Stowarzyszenie od dawna jest związane. 

Projekt S.O.W.A. „zakłada utworzenie w Parku Solidarności dla mieszkańców, organizacji pozarządowych, szkół, bibliotek, instytucji kultury Przestrzeni SOWAmiejsca wraz z całym zapleczem technicznym, w którym aktywne organizacje, grupy młodzieżowe, zespoły folklorystyczne, ośrodki kultury, biblioteki, grantobiorcy Programu “Działaj Lokalnie” będę mogli zaprezentować swoją działalność, porozmawiać z mieszkańcami, prowadzić akcje i kampanie integrujące, zbierać fundusze na działalność, pozyskiwać zwolenników i wolontariuszy, uczyć demokracji i budować lepsze więzi ze społecznością lokalną”. W tym celu Park Solidarności zostanie przebudowany, a na ten cel są już pozyskane pieniądze.

Jesteśmy jednym z kilkunastu Partnerów projektu. Oprócz nas są w to zaangażowane min. samorządy i szkoły. CKN POGOTOWIE będzie odpowiedzialne za organizację w tym miejscu imprez muzycznych. Zatem jest to kolejny etap naszej działalności!

« powrót