Pogotowie - Centrum Kultury Niezależnej

"Pogotowie" Gramy Niezależnie, Biłgoraj ul. 3-go Maja 95


27-04-2013

Festiwal filmów niezależnych Grand OFF

Centrum Kultury Niezależnej POGOTOWIE, Biłgorajskie Centrum Kultury oraz Fundacja Cinema Art

ZAPRASZAJĄ na pokaz pokonkursowy 6. edycji Festiwalu Grand OFF

27.04.2013 Sala Kinowa BCK, start: 20:00

WSTĘP BEZPŁATNY!!!

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce . To także jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń kulturalnych dotyczących kina niezależnego na świecie. Misją Grand OFFu jest pokazać i wyróżnić najlepsze niezależne filmy świata oraz nagrodzić ich twórców. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF, reprezentantów środowisk filmowych z 24 krajów świata. Zwieńczeniem tej procedury jest uroczysta ceremonia rozdania nagród, która od 2006 roku odbywa się w Warszawie i każdorazowo gromadzi 400 wybitnych postaci świata kina. Tydzień później nagrodzone filmy prezentowane są w ponad 50 miastach Polski.

Początkowo filmy z Europy nominowane były w 9 kategoriach: fabuła, reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktor, aktorka, dokument oraz animacja. W roku 2008 powstała dodatkowa kategoria – najlepszy film pozaeuropejski. Ze względu na ogromne powodzenie jakim cieszyła się nowa kategoria, a także bardzo ciepłe przyjęcie przez członków kapituły Grand OFF oraz polską widownię, postanowiliśmy otworzyć podwoje honorowych nagród Grand OFF na filmy nadsyłane z całego świata. W ten sposób, Grand OFF, Europejskie Nagrody Filmów Niezależnych stały się Grand OFF, Światowymi Nagrodami Filmów Niezależnych, a później Grand OFF, Nalepszymi Niezależnymi Filmami Świata.

W 2009 roku Kapituła przyznała po raz pierwszy w historii nagrodę specjalną za Całokształt Twórczości wybitnemu polskiemu dokumentaliście Marcelowi Łozińskiemu, który przez całe życie wiernie realizował ideę kina ambitnego, wrażliwego na człowieka i traktującego go z niespotykanym już dzisiaj szacunkiem. W 2010 roku nagrodą specjalna wyróżniony został Krzysztof Zanussi, którego twórcza droga jest dla innych twórców jasną wytyczną kierunku, w jakim należy podążać. Laureatem takiej nagrody w roku 2011 został wybitny polski scenarzysta, Cezary Harasimowicz.

W tym roku tą nagrodą zostanie wyróżniony Allan Starski – jeden z wybitniejszych twórców dzisiejszego kina pochodzenia polskiego, laureat licznych nagród, twórca nie bojący się wyzwań, w swojej karierze mający styczność z reżyserami najwyższej klasy.

Grand OFF to w końcu wrota do magicznego świata filmu niezależnego, do którego serdecznie zapraszamy koneserów sztuki filmowej, wytrawną widownię oraz filmowców z całego świata!

Wydarzenie na Facebook-u

 

 

ZWYCIĘZCY 6. edycji Grand OFF:FABUŁA:

THE ROAD TO PARADISE / SUR LA ROUTE DU PARADIS

Osoba nagrodzona: Uda Benyamina

Reżyseria: Uda Benyamina

FrancjaREŻYSERIA:

PUNCHED / ABGESTEMPELT

Osoba nagrodzona: Michael Rittmannsberger

Reżyseria: Michael Rittmannsberger

AustriaSCENARIUSZ:

NOTHING CAN TOUCH ME / INTET KAN RØRE MIG

Osoba nagrodzona: Milad Alami

Reżyseria: Milad Alami

DaniaAKTOR:

LET LIVE / LEBEN LASSEN

Osoba nagrodzona: Horst Sachtleben

Reżyseria: Felix Charin

NiemcyAKTORKA:

SHALOM

Osoba nagrodzona: Asi Levi

Reżyseria: Lee Gilat

IzraelZDJĘCIA:

THE SANDMAN / DER SANDMANN

Osoba nagrodzona: Benjamin F.Wieg

Reżyseria: Andreas Dahn

NiemcyMONTAŻ:

FINALE

Osoba nagrodzona: Balazs Simonyi

Reżyseria: Balazs Simonyi

WęgryDOKUMENT:

MACHINE MAN

Osoba nagrodzona: Roser Corella

Reżyseria: Roser Corella

HiszpaniaANIMACJA:

APERTURE

Osoba nagrodzona: Amir Mehran

Reżyseria: Amir Mehran

Iran


Źródło: www.grandoff.eu

« powrót